PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=41}

Drżące ciało

Carne trémula
7,5 29 434
oceny
7,5 10 1 29434
6,4 12
ocen krytyków
Drżące ciało
powrót do forum filmu Drżące ciało

jest to zdecydowanie najbardziej wysmakowane dzieło tego reżysera. wzbudziło we mnie zachwyt najprawdopodobniej dlatego, że była w nim gustowna równowaga pomiędzy kobietami, a mężczyanami, przy czym szokujący charakter obrazów Pedra Almodóvara został zachowany. "Złe wychowanie" było dobre, wciągające - ale męcząca dla mnie była męska konwencja. natomiast "Wszystko o mojej matce" to historia typowo kobieca. jednak rzeczą gustu są preferencje co do postaci w filmach. a u Almodóvara piękne jest to, że każdy wrażliwy i otwarty na ekscentryczne kino widz dostrzeże coś co go poruszy, zaskoczy i pozostawi po sobie ślad.
a tak a propos - nazywnie Almodóvara "przeciętnym", to albo nieznajomośc kina, albo ślepota (lub rzecz gustu - ale tego już nie rozumiem :P)
PS Almodóvar, a nie Almodovovar :P

koda

Zdecydowanie najlepszym filmem Almodóvara sa "Wysokie obcasy", drugim, rownie pieknym i urzekajacym, jest "Zle wychowanie". Jak meska konwencja moze byc meczaca? :p (rzecz gustu - ale ja tego nie roumiem ;p)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones